Тема: Танок осінніх листочків.
Мета: дати уявлення про красу світу
в музичних та танцювальних образах;
ознайомити з жанром танцю
його різновидами; розучити елементи
народного танц.
Обладнання: комп’ютер, відеопроектор, аудіо- та відеозаписи, слайди з
зображенням різних видів
танців, нотний матеріал, підручник
«Мистецтво 1 клас».
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Нова тема.
-
Настала осінь. Холодом повіяло навкруг
Все більш береться
золотом зелений ліс і луг.
Від вітру коливаються
пожовклі дерева
А листя з них зривається
і пісеньку співа:
-Веселі танцюристи ми, кружляєм в висоті –
Листки, листочки, листики червоні й золоті.
Н.Забіла.
-Ви напевно здогадались про що піде мова на нашому
уроці. Восени вітер здіймає у повітря різнобарвні литочки. Вони починають свій
танок під спів дощових крапель.
2.1.Вокально-хорова робота.
2.2. Дихальні вправи.
2.3. Повторення правил під час співу
2.3.Розучувння пісні Н.Май «Кап-кап-кап».
-Який настрій викликала пісня?
-Під час співу «допомагай» дощику різними
звуками:оплесками, клацаннями пальчиків .
2.4. Повідомлення нового матеріалу.
- Ви так гарно співали, що навіть дехто почав танцювати!
-А чим відрізняється пісня від танцю? (Відповіді
дітей)
-А ви вмієте танцювати ? (Перегляд слайдів з
випускного свята в дитячому садочку . Діти охоче розповідають про таночки, які вони виконували в садочку.)
Танець- вид мистецтва, рухи під музику. З’явився танець дуже давно. Танці бувають народні, сучасні,
бальні, класичні, спортивні(перегляд слайдів).Для кожного виду танцю є певні
правила його виконання: рухи, музичний супровід, одяг для танцю. Самими
давніми є народні танці (перегляд
слайдів).
3. Слухання українського
народного танцю «Козачок» та вальсу із балету «Спляча красуня» П.Чайкосвького.
-
Який характер танців?
-
-Вони швидкі чи повільні?
-Визнач
танці яких навчилися Лясолька і Барвик ( робота з підручником с.41)
4.Ритмічно-хореографічна робота.
-А тепер вивчимо декілька рухів українського танцю
«Козачок»(хлопці-
присядку, дівчата-
ковирялочку).Станцюйте під музику
«Козачка».
5. А зараз я пропоную вам
переглянути кінофрагмент із балету «Спляча красуня» і відчути всю красу
танцювального мистецтва, яке об’єднало музику та рухи.
6. Підсумок уроку.
-Чим відрізняється пісня від танцю?
-Які
види танців
ви запам’ятали?
-Поцікавтеся, які танці знають твої батьки, рідні.
Комментариев нет:
Отправить комментарий