понедельник, 16 ноября 2015 г.

Мистецтво 1 клас Танок осінніх лситочків

Тема: Танок осінніх листочків.
Мета: дати уявлення про красу світу  в музичних та танцювальних образах;
          ознайомити з жанром танцю його різновидами; розучити елементи
          народного  танц.
Обладнання: комп’ютер, відеопроектор, аудіо- та відеозаписи, слайди з 
          зображенням різних видів танців, нотний матеріал, підручник
          «Мистецтво 1 клас».
Тип уроку: комбінований.

Хід уроку
1.     Організаційний момент.
2.     Нова тема.
-         Настала осінь. Холодом повіяло навкруг
Все більш береться золотом зелений ліс і луг.
Від вітру коливаються пожовклі дерева
А листя з них зривається і пісеньку співа:
-Веселі танцюристи ми, кружляєм в висоті –
Листки, листочки, листики червоні й золоті.
Н.Забіла.
-Ви напевно здогадались про що піде мова на нашому уроці. Восени вітер здіймає у повітря різнобарвні литочки. Вони починають свій танок  під спів дощових крапель.
2.1.Вокально-хорова робота.
2.2. Дихальні вправи.
2.3. Повторення правил під час співу
2.3.Розучувння пісні Н.Май «Кап-кап-кап».
-Який настрій викликала пісня?
-Під час співу «допомагай» дощику різними звуками:оплесками, клацаннями пальчиків .
2.4. Повідомлення нового матеріалу.
- Ви так гарно співали, що навіть дехто почав танцювати!
-А чим відрізняється пісня від танцю? (Відповіді дітей)
-А ви вмієте танцювати ? (Перегляд слайдів з випускного свята в дитячому садочку . Діти охоче  розповідають про таночки, які вони виконували в садочку.)
Танець- вид мистецтва, рухи під музику. Зявився танець дуже давно. Танці бувають народні, сучасні, бальні, класичні, спортивні(перегляд слайдів).Для кожного виду танцю є певні правила його виконання: рухи, музичний супровід, одяг для танцю. Самими давніми  є народні танці (перегляд слайдів).
3.     Слухання українського народного танцю «Козачок» та вальсу із балету «Спляча красуня» П.Чайкосвького.
-         Який характер танців?
-         -Вони швидкі чи повільні?
     -Визнач танці яких навчилися Лясолька і Барвик ( робота з підручником с.41)
4.Ритмічно-хореографічна робота.
-А тепер вивчимо декілька рухів українського танцю «Козачок»(хлопці-
присядку, дівчата- ковирялочку).Станцюйте під музику  «Козачка».
5.     А зараз я пропоную вам переглянути кінофрагмент із балету «Спляча красуня» і відчути всю красу танцювального мистецтва, яке обєднало музику та рухи.
6.     Підсумок уроку.
-Чим відрізняється пісня від танцю?
-Які види танців ви запам’ятали?
-Поцікавтеся, які танці знають твої батьки, рідні.