Урок музичного мистецтва із інтегрованого курсу
«Мистецтво» в 1 класі
за новим
Держстандартом
Конспект підготовлений вчителем музичного мистецтва
Михайловой О.С.
Тема:
«Жу-жу-жу….я вам казку розкажу»
Мета: дати уявлення про можливості музики відтворювати різнохарактерні образи ,розвивати
уміння висловлювати своє ставлення до музики ,дати поняття про динаміку в
музиці, навчати розрізняти на слух та виконувати інтонації, музичні фрази і
твори з різною динамікою, ознайомити з інструментом фортепіано.
Обладнання: комп’ютер, диски,
фортепіано, нотний матеріал, малюнки комах ,підручник,
дидактичні картки ,робочі зошити.
Тип уроку:
комбінований.
Рекомендовані музичні твори для
використання на уроці: М.Римський-Корсаков «Політ джмеля» та А.Штогаренко
«Метелик».
ТЗН: комп’ютер.
Словниковий
мінімум термінів та понять: динаміка ,фортепіано.
Технології: ігрові, інтегративні.
Методи і прийоми для застосування
вчителем на уроці: словесні (бесіда), пояснювально-ілюстративні, організація слухання та
сприйняття музичних творів .
Стимулювання творчої активності учнів.
Тематичне завдання: знайомство з динамікою,
як одним із засобів музичної виразності.
Хід
уроку.
1.
Організаційний момент.
1.1Муз привітання
1.2Актуалізація знань.
-Діти, а для чого людині
потрібен голос?
-А для чого слух?
-Чому ми розмовляємо
різними голосами?
-Хтось говорить голосно,
а інший тихо?
-Чи всі звуки, які ми
чуємо, однакові?
-Давайте вирушимо у
подорож до лісу. Подорожуючи ми заблукали і почали голосно гукати А – у, а – у
... а потім нам хтось відповів а – у, а
– у. Це була луна, вона повторила наш голос, і ми почули. А ось пташка
проспівала ку – ку і їй тихенько відповіла луна – ку – ку.
2.
Пояснення нового матеріалу.
2.1.-– Звуки мають
властивість – це гучність або сила звучання. В музиці вона називається –
динаміка і позначається такими знаками (Дидактичні картки).В нашому класі
знаходится музичний інструмент, назва якого складається з динамічних відтінків.
Назвіть цей інструмент( фортепіано).
2.2Запис знаків за
зразком у зошит
-Тут і оркестр заграє
Танець на форте лунає
Марш гучно лине з труб,
Тромбонів, валторн і
труб.
Піано звучить у пісні
Тихенько, як шепіт
листя,
Немов колисанку співає,
Динаміку відчуває.
Ці динамічні відтінки
Шукай на нотних
сторінках.
3.
Вокально – хорова робота
3.1.Спів поспівки «Павук сірий».
1. Спів І фрази на f, ІІ – на p.
2. Працювати над художнім виконанням пісні.
3. Розігрування поспівки «Павук сірий».
4.
Слухання музики.
4.1.-Перегляньте
ілюстрації з зображенням комах.
-Які комахи зображені?
-Що ви можете про них
розказати?
1 слухання.
М.Римський-Корсаков «Політ джмеля» та А.Штогаренко «Метелик». В підручнику є
картини, якому музичному твору вони відповідають?
2 слухання.
-Чим відрізняється
музика ?
-Чим вона схожа?
Яку динаміку використали
автори цих творів?
5.Творче завдання.
Створити звукові
картини: «Як легенький вітерець перетворився на сильний вітер» (голосом); « Як
із дощових крапельок почалася злива з громом» (на інструменті).
6.Підсумок уроку.
-Що таке динаміка форте
піано?
-Які твори ми слухали?
-Яку пісню співали?
Комментариев нет:
Отправить комментарий